Putem telefonskog broja „121“ Operativnog centra civilne zaštite, Zeničko-dobojskog kantona, pružane su potrebne informacije, uputstva i pomoć građanima Kantona.
Na području Kantona saobraćaj se odvija na svim glavnim putnim pravcima bez zastoja. U višim planinskim predjelima upozoravamo na mogućnost poledice na kolovozu, ali i na maglu koja mjestimično smanjuje vidljivost. Uslijed temperaturnih oscilacija, mogući su i odroni. Apelujemo na vozače da na svim putnim pravcima voze maksimalno oprezno, te da se pridržavaju svih saobraćajnih propisa. Zbog saobraćajne nezgode na dionici autoceste A1, smjer Visoko-Kakanj, saobraćaj je obustavljen u preticajnoj traci. Vozila na mjestu nezgode saobraćaju voznom trakom.
Snabdijevanje električnom energijom je uredno.
Snabdijevanje vodom je normalno.
Telekomunikacioni saobraćaj je u funkciji.
Vodostaj rijeka i svih vodenih tokova na području Kantona je normalan.
Temperatura zraka u Zenici je +7 0C, na području Kantona od +6 0C do +8 0C.
Intervencije vatrogasnih jedinica:
Maglaj: Intervencija na gašenju odžaka na kući u naselju Gornji Ulišnjak, pričinjena manja materijalna šteta. Požar ugašen.
Ostale vatrogasne jedinice bez intervencija, obavljale su svoje redovne poslove i zadatke.
Planski radovi elektrodistribucije:
Dana 05.04.2025.(subota):
PJD Tešanj 1.DV 10 kV Bukva Karadaglije Trafo područja; Karadaglije, Kiseljak, Izletište Kiseljak, Koprivci, Repetitor Karadaglije i Alispahići, od 09:00 do 15:30 sati, 2.Trafo područje Miljanovci Lončari br. 6710, od 09:00 do 14:00 sati.
Dana 07.04.2025.(ponedjeljak):
PJD Zenica, Trafo područje Lokvine br.331, od 09:00 do 15:30 sati
PJD Tešanj, Trafo područje Naselje Rosulje br. 1223, od 13:00 do 14:30 sati.