Putem telefonskog broja „121“ Operativnog centra civilne zaštite, Zeničko-dobojskog kantona, pružane su potrebne informacije, uputstva i pomoć građanima Kantona.
Na području Kantona saobraćaj se odvija, na svim putnim pravcima bez zastoja. Zbog kiše koja je padala ili ponegdje još pada putevi su mokri i klizavi pa se preporučuje opreznija vožnja
Na dionicama koje prolaze kroz usjeke, kao i preko planinskih prevoja, upozoravamo na moguće sitnije odrone zemlje ili kamenja. U jutarnjim satima na dionicama u višim planinskim predjelima upozoravamo na smanjenu vidljivost, zbog magle.
Počinju radovi na mostu na petlji Visoko, smijer Kakanj-Sarajevo, zbog čega će se u narednom periodu na ovoj lokaciji saobraćati jednom trakom (preticajnom).
Zbog održavanja „Prve noćne utrke u Kaknju“ večeras od 19 do 20 sati doći će do obustave saobraćaja na regionalnom putu R-445 Kakanj-Ćatići (gradske ulice u sastavu ovog regionalnog puta).
Snabdijevanje električnom energijom je uredno.
Snabdijevanje vodom je normalno.
Telekomunikacioni saobraćaj je u funkciji.
Vodostaj rijeka i svih vodenih tokova na području Kantona je normalan.
Temperatura zraka u Zenici je + 19 0C, na području Kantona od + 16 0C do +31 0C.
Intervencije vatrogasaca:
Profesionalna vatrogasna jedinica Tešanj intervenisala je na više lokacija i tom prilikom radila na saniranju posljedica poplave.
Usljed elementarne nepogode koja je pogodila općinu Tešanj poplavljeno je više stambenih objekata i privrednih subjekata i oštećena je putna infrastruktura. Na terenima zahvaćenim poplavom intervenisalo se na ispumpavanju vode iz stambenih objekata i OŠ Huso Hodžić Tešanj. Na putnoj infrastrukturi na više lokacija vršeno je čišćenje nanesenog pijeska i šljunka. Tokom intervencija učestvovalo je 11 vatrogasaca i 16 pripadnika Dobrovoljnih vatrogasnih društava Tešanj i Jelah.
Planski radovi elektrodistribucije:
Dana 03.08.2018.(petak):
PJD Zenica: 1.Trafo područje 29.Novembar br.208, od 09:00 do 12:30 sati. 2.Trafo područje Klopče 2 džamija br.103-izlaz prema Hrustićima, od 08:00 do 12:00 sati. 3.Trafo područje Kopilo 3, br.95-izlaz prema Klopču, od 12:00 do 16:00 sati.
PJD Kakanj: 1.Trafo područje Vlade Dragića br.4127-izlaz prema Trgošpedu, od 10:30 do 11:30 sati. 2.Trafo područje Gora Ćatići br.4100-izlaz prema školi i džamiji, od 13:30 do 15:30 sati.
PJD Breza: Trafo područje Bate br.7433, od 09:00 do 15:00 sati.
PJD Zavidovići: DV 10 kV Dolovi. Trafo područja: Lovnica II, Dabići, Huremi, Lupići, Tadići, Vidovići, Donji i Gornji Martići, od 08:00 do 12:00 sati.
PJD Maglaj: DV 10 kV Novi šeher. Trafo područja; Misurići mekteb, Ošve škola, Misurići sikola Liješnica Krbeši, Radojćići 2, Gornja mahala 2, Čobe 2, GSM Čobe, Brezovi dani, Beše, BBM i Lugovi, od 09:00 do 13:00 sati.
PJD Vareš: Trafo područje Bukovica br.6590, od 09:00 do 12:00 sati.