Putem telefonskog broja „121“ Operativnog centra civilne zaštite, Zeničko-dobojskog kantona, pružane su potrebne informacije, uputstva i pomoć građanima Kantona.
Na području Kantona saobraćaj se odvija na svim putnim pravcima bez zastoja. Saobraća se po vlažnom ili suhom kolovozu, dok na dionicama u višim planinskim predjelima upozoravamo na smanjenu vidljivost, zbog magle. U toku su radovi na vijaduktima Klopče i Klopačke stijene na dionici autoputa A-1 Zenica jug - Zenica sjever. Na mjestima izvođenja radova saobraća se preticajnom trakom, dok su vozna i zaustavna traka zatvorene za saobraćaj.
Snabdijevanje električnom energijom je uredno.
Snabdijevanje vodom je normalno.
Telekomunikacioni saobraćaj je u funkciji.
Vodostaj rijeka i svih vodenih tokova na području Kantona je nizak.
Temperatura zraka u Zenici je +16 0C, na području Kantona od +15 0C do +19 0C.
Intervencije vatrogasnih jedinica:
Vatrogasne jedinice bez intervencija, obavljale su svoje redovne poslove i zadatke.
Općina Tešanj: Operativni centar civilne zaštite je proteklog dana zaprimio prijavu o pronalasku neeksplodiranog ubojnog sredstva (NUS) na području Tugovića. Isti je uklonjen u saradnji sa Timom za uklanjanje NUS-a.
Elektrodistribucija planski radovi:
Dana 25.08.2022.(četvrtak):
PJD Visoko, Trafo područje Vitex-Visoko br.5032, od 10:00 do 14:00 sati
PJD Doboj-Jug, Trafo područje Matuzići škola br.9006, od 08:00 do 14:00 sati
PJD Maglaj, Trafo područje Maglaj centar br.3168, od 13:00 do 14:00 sati
Dana 26.08.2022.(petak):
PJD Kakanj, Trafo područje Papratnica 2 polje br.4131, od 10:00 do 14:00 sati
PJD Maglaj, DV 10 Kv Jablanica, Trafo područja: Iličić i Mlađo, od 08:30 do 11:30 sati
PJD Doboj jug, Trafo područje Karuše 4 br.9054, od 08:00 do 12:00 sati
