Putem telefonskog broja „121“ Operativnog centra civilne zaštite, Zeničko-dobojskog kantona, pružane su potrebne informacije, uputstva i pomoć građanima Kantona.
Na području Kantona saobraćaj se odvija na svim glavnim putnim pravcima bez zastoja. U toku su radovi na rekonstrukciji silaznog kraka petlje Visoko iz pravca Sarajeva i uključnog kraka iz Visokog prema Zenici, na autoputu A-1, zbog čega se saobraća usporeno, jednom trakom. Na putu R-467 Olovo- Zavidovići zbog deminiranja na deminerskom radilištu Solun-Crni potok, od 08:15 do 15:05 saobraćaj se obustavlja u trajanju do 30 minuta (i propušta 10 minuta). Na regionalnoj cesti R-445 Kakanj-Visoko, na dionici pasion Mušinbegović-BP HIFA, zbog sanacionih radova obustavlja se saobraćaj i preusmjerava na alternativne pravce.
Snabdijevanje električnom energijom je uredno.
Snabdijevanje vodom je normalno.
Telekomunikacioni saobraćaj je u funkciji.
Vodostaj rijeka i svih vodenih tokova na području Kantona je normalan.
Temperatura zraka u Zenici je +18 0C, na području Kantona od +17 0C do +22 0C.
Vatrogasne intervencije:
Tešanj: Intervencija na gašenju požara u ulici Abdulah-paše Defterdarije, gorjela kuća. Pričinjena materijalna šteta. Požar ugašen.
Ostale vatrogasne jedinice bez intervencija, obavljale su svoje redovne poslove.
